Сучасні технології, схеми побудови мереж, порівняльні технічні характеристики моделей DrayTek

Фахівці Insolutions розробили пакет документів щодо технічних характеристик та використання обладнання DrayTek у комунікаційній інфраструктурі на підприємствах будь якої категорії. Підготовлені матеріали дозволяють відповідним ІТ-спеціалістам полегшити проектування мереж різного ступеня складності та/або підібрати відповідне мережеве обладнання для реалізації проекта.

Останнім часом пропозицію DrayTek поповнили пристрої та продукти, що підтримують найсучасніші мережеві технології Wi-Fi 6, PoE++ та SD-WAN. Аналітики вважають, що саме дані технології наразі є найбільш визначальними для побудови ефективної інфраструктури. Адже на цій базі реалізуються високопродуктивні комунікаційні рішення.

SD-WAN у корпоративній мережі, що контролюється системою централізованого керування DrayTek VigorACS 3, реалізується як автоматизований програмний підхід до організації обміну трафіком між філіалами та головним офісом. Система веде моніторинг стану інтерфейсів, аналізує ефективність функціонування кожного з’єднання, на основі чого приймає рішення, через яке з’єднанням має направлятись трафік.

У склад рішення, що забезпечує функціонування SD-WAN, входять граничні маршрутизатори (ряд серій Multi-WAN маршрутизаторів Vigor) та центральна програмна платформа VigorACS 3.

Крім цієї централізованої платформи, що розрахована на роботу з пристроями DrayTek у великих мережах (до 50 тисяч хостів), компанія пропонує ще декілька засобів для менеджменту.

Віддалене централізоване керування комутаторами, точками доступу й VPN-тунелями можна організувати, використовуючи функцію Central Management у веб-інтерфейсі маршрутизаторів DrayTek Vigor. Менеджмент для комутаторів та точок доступу (до 100 пристроїв) в межах однієї локації забезпечує безкоштовне програмне рішення VigorConnect. У веб-інтерфейсі нових моделей точок доступу VigorAP доступна функція Central AP Management для керування іншими точками доступу DrayTek.

За оцінкою фахівців аналітичних компаній 615 Group, IDC, TrendForce у 2023 році обсяги впровадження рішень Wi-Fi 6 (стандарт IEEE 802.11ax) переважатимуть порівняно з попередніми технологіями бездротових локальних мереж.

Відслідковуючи тенденцію зростання попиту на обладнання новітнього найшвидшого стандарту компанія DrayTek три роки тому почала виводити на ринок пристрої, що підтримують цей стандарт. Наразі у пропозиції пристроїв з IEEE 802.11ax DrayTek наявні маршрутизатори Vigor2135ax, Vigor2765ax, Vigor2766ax, Vigor2865ax, Vigor2866ax й Vigor2927ax, а також точки доступу VigorAP 906, VigorAP 960C й VigorAP 1060C.

Точка доступу VigorAP 1060C – найбільш продуктивний бездротовий пристрій в лінійці DrayTek. Вона здатна одночасно обслуговувати до 256 клієнтів, які активно функціонують. Сукупна швидкість передачі може сягати 3600 Мбіт/с (до 1200 Мбіт/с у діапазоні 2,4 ГГц та до 2400 Мбіт/с у діапазоні 5 ГГц).

Точка доступу VigorAP 1060C оснащується інтерфейсом Ethernet з роз’ємом RJ-45, в якому підтримується швидкість передачі даних до 2,5 Гбит/с (10/100/1G/2.5G-Base-T). Такий інтерфейс надає можливість повноцінно використовувати цю точку доступу Wi-Fi 6, якщо вона підключена до мультигігабітного порту Ethernet-комутатора. Саме мультигігабітні комутатори VigorSwitch надають можливість реалізовувати у замовників комплексні високопродуктивні рішення на всіх рівнях від доступу до ядра мережі. Особливістю цих рішень зокрема є те, що в них повною мірою розкриваються переваги у розподілі потоків даних від маршрутизаторів Vigor3910 з WAN-інтерфейсами 2,5 Гбіт/с й 10 Гбіт/с чи від маршрутизаторів Vigor2962 з WAN-інтерфейсом 2,5 Гбіт/с.

В пропозиції мультигігабітних комутаторів DrayTek міститься 20-ти портова модель VigorSwitch PQ2200xb, в 4 портах RJ-45 якої реалізована подача живлення клієнтських пристроїв по інфраструктурі Ethernet за стандартами IEEE 802.3af (PoE), IEEE 802.3at (PoE++) та IEEE 802.3bt (PoE++). В інших 12 портах RJ-45 підтримуються PoE та PoE+. Впровадження в пристрої стандарту IEEE 802.3bt надає можливість подавати більшу потужність (до 90 Вт) з відповідного порту при загальному PoE-бюджеті 400 Вт. Це надає можливість більш ефективно здійснювати живлення по інфраструктурі Ethernet з інтеграцією світлодіодного освітлення, POS-терміналів у точках продажу, PTZ IP-камер тощо.

Порівняння технічних характеристик пристроїв DrayTek складають основу пакету документів, що презентує Insolutions. В цьому пакеті, зокрема, можна знайти дані щодо пристроїв, які згадувалися вище. Окремі таблиці містить характеристики, що зведені по серіям та моделям, для кожної з лінійок продуктів: маршрутизатори DrayTek Vigor з WAN-портами Ethernet, маршрутизатори DrayTek Vigor з WAN-портами xDSL та Ethernet, маршрутизатори DrayTek Vigor з вбудованою підтримкою LTE, точки доступу DrayTek VigorAP, комутатори VigorSwitch з PoE та комутатори VigorSwitch без PoE.

В пакет документів також входять схеми, які демонструють те, як на обладнанні DrayTek можна реалізувати високопродуктивні комунікаційні мережеві рішення для підприємств будь якої категорії.


Головний офіс великого підприємства


Регіональний підрозділ/офіс середнього підприємства


Мале підприємство, локальний офіс/торгова точка